Hizmetlerimiz

Flash Bellek Veri Kurtarma

USB Bellek

USB flash diskler, kullanım kolaylıkları sayesinde, günümüz teknolojisinin en çok kullanılan ve pratik aygıtlarıdır. Pek çok marka türü ve model çeşitliliğiyle, USB bellek cihazlarına sahip olmak mümkün. Taşımanın kolay olması ve küçük ebatları veri taşıma amacıyla da bu aygıtların sıklıkla kullanılmasını beraberinde getiriyor. Elbette kullanım yoğunluğu flash bellek kurtarma çalışmalarının da sıklıkla yapılmasını sağlıyor.

Flash belleklerde yazılım ya da donanım sorunları flash bellek veri kurtarma çalışmalarına olan ihtiyacı doğuruyor. Özellikle veri taşıma amacıyla neredeyse her gün ev ve işyeri arasında mekik dokuyor olmaları da bu küçük aygıtların çeşitli nedenlerle zarar görmesine neden olabiliyor. Dolayısıyla içerisinde bulunan verilere erişim de mümkün olmuyor ve devreye flash bellek dosya kurtarma çalışmaları giriyor.

Bozuk Flash Bellek Kurtarma

Doküman, belge, evrak, müzik, video ve fotoğraf gibi veri ve dataları depoladığımız bu taşınabilir aygıt, ciddi bir kullanım kolaylığı sunuyor. Ancak, çeşitli risklerden ötürü arızalanabilirler ve flash bellek bozuk dosya kurtarma ile dataların kurtarılması gerekebilir. Çünkü basit bir arıza dahi depolanan veri ve datalarınızın kaybolmasına neden olabilir. Böyle bir durumda paniğe kapılmamak ve derhal bozuk flash bellek kurtarma çalışmasını profesyonel bir şekilde yapacak firma ile görüşülmesi gerekir.

Hasar, kırılma, virüs etkileri, yanlışlıkla silinebilen belgeler, bozuk dosyalar, USB belleklerinin bilgisayar sistemleri tarafından tanımlanamaması gibi durumlarla sıklıkla karşılaşılır.TEKNOTURK olarak sıklıkla usb flash bellek kurtarma çalışması yapmaktayız. 

Çok sayıda bilgisayara takılıp çıkarılabiliyor olmaları da flash diskten veri kurtarma çalışmasının sık yapılmasının bir diğer nedenidir. Bilgisayarda bulunan kötü amaçlı yazılım saniyeler içerisinde bu aygıta da ulaşıyor. Verilere ulaşımı önlüyor ve dolayısıyla flaş bellek dosya kurtarma çalışması da bir zorunluluğa dönüşüyor. Bazı durumlarda ise basit bir donanım arızası nedeniyle benzer sorunlar yaşanabiliyor.

USB Bellek Veri Kurtarma Profesyonelce Yapılmalıdır

Örneğin PC tarafından USB bellek algılanmıyor. Bu durum bazen PC’den kaynaklansa da bazen aygıttaki bir sorundan kaynaklanıyor. Bu durumda da okunmayan flash bellek kurtarma çalışmalarımız devreye giriyor. Ancak bu noktada tüm flash bellek kullanıcılarına bir uyarıda bulunmamız gerekir. Herhangi bir nedenle USB bellekteki verilere erişemediğinizde asla gelişigüzel müdahalelerde bulunmamalısınız.

USB içerisini açma noktasına kadar ilerleyebilen bu bilinçsiz müdahaleler bozuk flash disk kurtarma çalışmalarını sıkıntıya sokar. Daha fazla veriye zarar gelmesine neden olur ve dolayısıyla profesyonel bir girişimle tüm veriler kurtarılabilecek durumdayken yapılan bu müdahale tabloyu değiştirir. Bu neden bozulan usb den veri kurtarma çalışması ile daha az sayıda veriye ulaşmak dahi söz konusu olabilir. Sonuç olarak veri kaybı yaşadığınızda ya da USB belleği kullanamadığınızda firmamız ile irtibata geçmeniz en akılcı yaklaşım olacaktır.

TEKNOTÜRK olarak tüm marka ve modeller üzerinde usb bozuk dosya kurtarma çalışması yapmaktayız. USB belleğin kaç GB hafızaya sahip olduğu gibi detayların firmamız için bir önemi bulunmamaktadır. Aynı zamanda yapacağınız analiz çalışması ile bozulan flash bellekten veri kurtarma hakkında size daha fazla bilgi verebiliriz. Ücretsiz olarak gerçekleştirdiğimiz analiz çalışmasından siz de faydalanabilirsiniz.

USB bellek içerisinde bulunan film, müzik, fotoğraf, video, doküman ve her türlü belge için flash disk dosya kurtarma çalışmalarımız mevcut. Uzman ekibimiz ve kullandığımız özel yazılımlar ile bu çalışmayı olası en kısa sürede tamamlıyoruz. Hemen talep formunu doldurabilirsiniz.

Biçimlendirilmiş Flash Bellek Kurtarma

Bilindiği üzere çeşitli veriler, datalar ve dosyalar taşınabilir flash belleklerde depolanmaktadır. Minimal formları ile kolayca muhafaza edilen ve pratik bir şekilde PC’ye takılabilen flash diskler, ne yazık ki bazı durumlarda arızalanma gösterebilmektedir. Biçimlendirilmiş yapıda flash bellekler, çok küçük olduğu için taşınma esnasında darbelere ve düşmelere maruz kalabilir. Durum böyle olunca içerisindeki verilerin silinmesi ne yazık ki sıkça karşılaşılan sorunlar arasında yer almaktadır. Virüs kaynaklı ya da darbe sonucu silinen dosyaları kurtarmak için muhakkak profesyonellerden destek almanız gerekmektedir.

Flash belleği bilgisayara taktığınızda tanımlanmıyorsa panik yapmadan usb sürücünüzü kapatmanızı öneririz. İnternette yer alan çeşitli veri kurtarma programı fikirleriyle hareket etmeden firmamızı arayarak flash disk veri kurtarma hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Flash bellekten silinen dosyaları maksimum oranda geri getirerek diski yeniden kullanılabilir forma dönüştürmekteyiz. TEKNOTÜRK  olarak flash sürücü kurtarma işlemini gerçekleştirmeden önce ise çeşitli analizler doğrultusunda çalışmalarımıza yön vermekteyiz. Yaptığımız analizler sonucunda sorunun tam olarak neden kaynaklandığını tanımlayarak flash sürücüsünün sorunsuz biçimde çalışmasını sağlamaktayız. Usb bellek kurtarma söz konusu olduğunda içerisinde yer alan datalar, çeşitli bilgiler, fotoğraflar, videolar ve dosyaları geri kazandırmaktayız. 

Yazılımsal Sorunlardan Kaynaklı Flash Bellekten Veri Kurtarma

Bilgisayarınız USB belleğini okumuyor ise arızalı bir durum söz konusudur. Bu durum yazılımsal sorunlardan kaynaklanabilmektedir. Flash diskinizin içerisinde yer alan dosyaları nasıl kurtarabilirim diye panik yapmamanız gerekmektedir. Flash bellek silinen dosyaları kurtarma konusunda fark yaratan TEKNOTÜRK  olarak, hafıza kartlarında da işlem gerçekleştirmekteyiz. 

Açılmayan Flash Bellek Kurtarma

Bilgisayarınızda veri kurtarma aracını çalıştıramıyorsanız ilk yapmanız gereken adım cihazı kapatarak alanında uzman bir firmadan destek almak olmalıdır. Usb sürücüler PC’nize takıldığında açılmıyorsa, veri kaybı gibi problemlerle karşılaşabilmeniz mümkündür. Bu aşamada çözümlerden biri kurtarma yazılımıdır fakat işi profesyonellere bırakmakta fayda vardır.

Sürücü, hatalı veriler ve biçimlendirmeler sebebi ile çalışmıyor ise yeniden biçimlendirmeler yapılmalıdır. Fakat bu noktada herhangi bir hamlede bulunmadan önce şayet tecrübe sahibi değilseniz paniğe kapılmadan firmamızdan bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz analizlerimizden de faydalanabilirsiniz.

TEKNOTÜRK  olarak açılmayan flash disklerde tüm verilerinizi kurtarmaktayız. Bu durum problemin büyüklüğüne göre değişkenlik göstermektedir. Usb flash bellek veri kurtarma işleminde önce analizler yaparak, daha sonra çalışmalarımızı şekillendirmekteyiz. Flash diskler küçük oldukları için ne yazık ki taşınma aşamasında darbelere ve düşme gibi sorunlara maruz kalabilirler. Birçok bilgisayara takıldığı için virüs problemlerinden ötürü veri kayıpları yaşayabilirsiniz. Bu noktada sadece durumu bize bildirerek profesyonelliğimizi deneyimleyebilirsiniz.

Bozuk Flashtan Veri Kurtarma

Bozuk flash bellek içerisinden veri kurtarma işlemi için öncelik olarak parçanın içi açılmalıdır. İçerisinde bulunan kayıt alanı sayesinde bilgilere ulaşmak mümkün olacaktır. Bu arada amaç içerisindeki parçaların sağlamlığıdır. Parçanın sağlam olup olmadığı kontrol edildikten sonra kurtarma işlemine başlanır. Kayıt deposu doğrudan bilgisayara bağlanmak adına başka bir cihaza monte edilir. Bu sayede flash belleğin bağlantı ayarları en iyi biçimde yapılmış olacaktır.

Yapılmış olan işlemlerle birlikte parça üzerindeki bilgilere rahatlıkla bulaşıp bunları kullanılabilir durumlara getireceksiniz. USB bölümündeki hatalar nedeniyle olunmayan bozuk flash bellek, yeni harf atamaları gibi işlemlerle çözüme kavuşabilir. Bu alanda belirli adımları takip etmek gerekir. Disk yönetim harflerini değiştirmek, sorunun çözümünde önemli bir faktördür. Bunu yapmak için bilgisayarım bölümüne sağ tıkayarak harf dizilimini değiştir sekmesi kullanılmalıdır. Böylece flash bellek daha önceden bozuk olarak cihazda tanımlanmışsa sorun giderilebilir. Bu durum yazılımsal sorunları giderebilir. Bunun dışında teknik arızaların önlenmesinde etkili değildir.

Arızalı Flash Bellek Kurtarma

Arızalı flash bellek kurtarma işlemi, birtakım hususları kapsar. Bu aşamada bozuk USB belleğinizin içerisinde bulunan önemli belgelerin kurtarılmasını istememiş son derece doğaldır. Bunun yanında bozuk flash bellekten veri kurtarma oldukça önemli bir işlemdir. Bu tür işlemleri yapmak için birtakım yazılımsal bilgi gerekebilir. Bunun dışında sağladıkları avantajlar neticesinde bu tür sistemler belirli koşullarla sağlanabilir. 

Bir diğer kurtarma yönetimi olan “Easeus Data” uygulaması, oldukça kullanışlı özellikler oluşmasını sağlar. Son derece kaliteli özellikleriyle bağlantısını yaptığınız USB bellekleri uygulama içerisinde görülecektir. Uygulama üzerinden düzenleme ve kontrol yapılması mümkündür. Yapacağınız birtakım tıklamayla birlikte sistem çalışmaya başlayacaktı. Bu tür sistemlerle birlikte bellek içerisindeki dosyalar kurtarılabilir. Fakat genel olarak yazılımsal sorunların çözümü için kullanılır.

Bunların dışında teknik özelliklerle meydana gelen sorunların çözümü için kullanılacak söküm sürecini başlatmak gerekir. Söküm işlemi sonrasında parça içerisindeki hafıza bölümü farklı montajlarla yeni bir USB bellek içerisine eklenebilir. Yeni bellek içerisinde kaybettiğimiz dosyalara ulaşmanız mümkün olabilir. Böylece Flash bellek ile ilgili sorunlar tamamıyla giderilmiş olacaktır.

Çökmüş bilgisayardan veri kurtarma yapılabilir mi diye merak ediyorsanız makalemize göz atabilirsiniz.