Hizmetlerimiz

B2C E-Ticaret Paketi

Firmadan Tüketiciye

  • B2C Nedir?
  • B2C'nin Amaçları Nelelerdir?

 

Özellikle ülkemizde en fazla kullanılan e-ticaret paketlerinden e-ticaret modeli olan B2C Nedir? Sorusuna kısaca Business to Customer yani Firmadan Tüketiciye satış yapma anlamını taşımaktadır. Bu ticaret modelinde firmalar tüketiciler ile doğrudan etkileşimde bulunur...

 

B2C Nedir? 

 

B2C Nedir?

Business To Customer olarak ifade edilen B2C ticarete en güzel örnek internetten bireysel olarak yapmış olduğumuz alışverişlerimizi gösterebiliriz. B2C ile satış yapma girişiminde bulunan firmalar doğrudan potansiyel müşterileri ile etkileşim kurdukları içinde yüksek bir müşteri memnuniyet oranına sahip olmaktadırlar.

B2C iş modelini uygulamak isteyen bir şirket sanal pazar yerlerini veya kendi e-ticaret sitelerini kullanarak satış gerçekleştirebilir. Burada önemli olan tüketicinin ödeme işlemlerini güvenilir bir ortamda yapabilmesini sağlamaktır...

 

Avantajları Nelerdir?

 

1- Dünya'nın Her Yerine Ürün Satışı Yapılabilir!

B2C e-ticaret modeli ile satış yapmak isteyen işletmeler sadece yereldeki işletmelere değil dünyanın diğer ucundaki işletmelere ürün gönderebilme imkânına sahip olabilmektedir.

 

2- Daha Fazla Potansiyel Müşteriye Ulaşılabilir!

B2C yazılımı modeli ile girişim başlatan bir işletmenin en önemli avantajı çok daha fazla potansiyel müşteriye ulaşabilmesi gelmektedir. İnternet uçsuz bucaksız bir dünyadır. Eğer ki doğru SEO taktikleri uygular iseniz sitenize şu an hayal edemeyeceğiniz fazla sayıda ziyaretçi çekmeyi başarabilirsiniz.

 


3-Birçok Gider Ortadan Kalkmış Olur!

 

E-ticaret modelleri arasında en fazla kullanılan satış modeli olan B2C ile birçok fiziksel gider ortadan kaldırılmış olur. Mesela dükkân kira gideri, elektrik, su ve doğal gaz gibi giderler sanal mağazada satış yapılmasından dolayı ortadan kalkmış olur. Bu ticaret modeli ile aynı zamanda iş süreçleri çok daha fazla basitleştiği için personele ihtiyaç azalmaktadır. Bu durumda işletmenin kâr marjını yükseltebilecek en önemli detaylar arasında yer almaktadır.

 

4-Doğru Stratejiler İçin Hedeflenen Kitlelere Rahatlıkla Ulaşılabilir!

B2C e-ticaret modeli nokta atışı hedeflemeler yapılabilmesine olanak tanımaktadır. Mesela sosyal medya kanalları aracılığıyla sadece belli bir kitleye gösterilen reklamlar yayınlayabilirsiniz. Bu sayede reklam giderlerinizi en verimli şekilde kullanabilme olanağına erişmiş olursunuz.