E-Dönüşüm

E-MÜSTAHSİL MAKBUZU

EMM

509 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile e-Serbest Meslek Makbuzunun (e-SMM) elektronik ortamda oluşturulması, muhatabının talebi doğrultusunda kâğıt veya elektronik ortamda iletilmesi, elektronik ortamda muhafaza ve ibraz edilebilmesi ve Başkanlığa elektronik ortamda iletilebilmesi veya raporlanabilmesine ilişkin usul ve esaslar yeniden düzenlenmiştir.

Tasarımsal ve hayvansal ürünlerin satın alınmasında fatura yerine geçen ve ticari bir vesika olarak kullanılan, kâğıt müstahsil makbuzu ile aynı hukuki niteliklere sahip elektronik bir belgedir.

 

E-Arşiv alt yapısıyla birebir aynıdır. Tek farkı çiftçiye dijital çıktı verilemez sadece kâğıt çıktı verilir, bir sonraki gün saat 24:00’e kadar GİB’e raporlanır, öncesinde iptal edilebilir. Çiftçi GİB sitesinden makbuz numarasını girerek doğrulama yapabilir. Ürünün alındığı yerde internet imkânı yoksa ön kâğıt belge doldurulur ve teslim edilir. Sonrasında sisteme giriş yapılır ve çıktısını bir sonraki ürün alımında çiftçiye teslim edilir.

Temiz Kod Yapısı Kullanışlı Arayüz

E-Arşiv ile Birebir Aynıdır

  • E-Arşiv alt yapısıyla birebir aynıdır.
  • Tek farkı çiftçiye dijital çıktı verilemez sadece kâğıt çıktı verilir, bir sonraki gün saat 24:00’e kadar GİB’e raporlanır, öncesinde iptal edilebilir.

Tüm Versiyonlarımızda EMM Mevcuttur

ETA:SQL,ETAV8:SQL,ETASB

  • Tüm versiyonlarımızda EMM mevcuttur
  • Telefon destek hattımızdan bilgi alabilirsiniz

Uygun Fiyat Seçenekleri

ETA:SQL,ETAV8:SQL,ETASB

  • Size bir telefon kadar yakınız
  • Tüm sorunlarınız telefon destek hattımızı arayarak sorabilirsiniz